понеділок, 22 лютого 2016 р.

Історична довідка про місцевого художника Дубину Івана Івановича



Дубина Іван Іванович
Народився 25.11.1927 року у селищі Кириківка Сумської області в сім’ї робітників. Сім'я була багатодітною, було 13 дітей, він був наймолодшою дитиною і єдиним сином.
Закінчив Кириківську школу. Потім служив 7 років у лавах армії, був парашутистом. Після армії навчався у школі механізації в Кролевці за спеціальністю комбайнер.
Малювати любив з дитинства. Першу картину написав у 12 років. Він намалював багато картин як для жителів Кириківки, так і для інших селищ і міст.
У 50-70-ті роки у кожної завидної нареченої серед посагу повинна була бути картина, саме тому роботи кири-ківського художника користувалися великим попитом.
В середині свого життя Іван Іванович дізнався, що він дальтонік, проходячи мед комісію при вступі на роботи на залізницю.
Працював електриком на цукровому заводі і на хлібоприймальному пункті Кириківки. У вільний від роботи час – малював. Займався улюбленою справою до глибокої старості. В основному зображував пейзажі, натюрморти, портрети.
Помер Дубина Іван Іванович 28.07.1984 року.
Його роботи і до цього дня залишаються в нашій пам’яті. В деяких людей похилого віку вони і нині радують людське око зі стін.
Іван Іванович і до сьогодні залишається гордістю нашого селища.

четвер, 18 лютого 2016 р.

7 клас Практичне заняття №1 Вплив Візантії, імперії Карла Великого, перших Арабських халіфатів на становлення Середньовічної Європи



Вплив Візантії, імперії Карла Великого, перших Арабських халіфатів на становлення Середньовічної Європи
Мета:
·        з’ясувати прояви впливу перших середньовічних імперій на європейську історію; закріпити теоретичні знання учнів, здобуті впродовж вивчення теми;
·        розвивати аналітичні здібності учнів;
·        виховний аспект уроку реалізується на підставі осмислення семикласниками процесів формування європейської історії в епоху Середньовіччя;
·        спонукати учнів до подальшого поглиблення своїх знань.
Тип уроку: застосування набутих знань.
Обладнання: підручник, атлас, матеріали, підготовлені до практичного заняття.

Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності
Учитель оголошує учням тему практичного заняття, інформує про заплановані форми роботи.

II. Перевірка домашнього завдання
Дидактична гра «Чи знаєте ви...»
1. Ким була більшість населення Аравійського півострова за способом життя?
2. Назвіть п’ять основних положень, яких повинен дотримуватися мусульманин.
3. Які території завоювали араби за перших халіфів?
4. Яке місто стало столицею Арабського халіфату за Аббасидів?
5. Які три основні види податків існували в Арабському халіфаті?
6. У розвиток яких наук араби зробили найвагоміший внесок?

III. Актуалізація опорних знань
Бесіда за запитаннями
1. Що таке імперія?
2. Які імперії Стародавнього світу вам відомі?
3. Яким був вплив імперій Стародавнього світу на тогочасну історію?

IV. Проведення практичного заняття
Робота в групах
Учитель об’єднує учнів у три групи, кожна з яких працює над завданням із подальшим представленням результатів своєї роботи класу.
Завдання першої групи
1. Розгляньте карту «Імперія Карла Великого» й визначте:
 -  які регіони були охоплені її впливом;
 -  які регіони були перетином її інтересів (впливу) з іншими імперіями.
2. Як впливало існування імперій на розвиток релігій? Яку роль відігравав релігійний чинник у їх конфліктах з іншими імперіями?

Завдання другої групи
1.  Розгляньте карту «Імперія Карла Великого» й визначте:
 -  які регіони були охоплені її впливом;
 -  які регіони були перетином її інтересів (впливу) з іншими імперіями.
2. Які культурні досягнення можна вважати символами Візантійської імперії, імперії Карла Великого й Арабського халіфату?

Завдання третьої групи
1. Розгляньте карту «Імперія Карла Великого» й визначте:
 -  які регіони були охоплені її впливом;
 -  які регіони були перетином її інтересів (впливу) з іншими імперіями.
2. Як вплинули три великі імперії Середньовіччя на розвиток:
а) державотворення;
б) суспільних відносин?

V. Закріплення нових знань
Метод «Мозковий штурм»
Учитель пропонує учням колективно сформулювати й записати у вигляді плану основні прояви впливу перших середньовічних імперій на європейську історію.

VI. Підсумки уроку
Метод «Мікрофон»
Сьогодні на уроці я навчився…я дізнався…

VII. Домашнє завдання
Підготуйтеся до уроку узагальнення й тематичного контролю за розділом  «Перші середньовічні держави».